U arratis nga salla e gjyqit, i kërkuari Mikel Kasa kapet në Greqi

Kliko per me shume info

Mikel Kasaj, I riu që u arratis në mënyrë spektakolare nga Gjykata e Vlorës një vit më parë, ka rënë në prangat e policisë greke.

Kasaj u arrestua si pjestar I një grupi kriminal që kryente grabitje të armatosura në banesa e pika karburanti.

Kliko per me shume info

Sipas policisë greke nga operacioni I zhvilluar u arrestuan 6 shqiptarë dhe 2 grekë.

Ndërkohë që janë sekuestruar gjithashtu nga polica një kallashnikov, dy pistoleta, një revolver si dhe një sasi kanabisi.

Gjatë operacionit policia sekuestroi ndër të tjera një automatik kallashnikov, dy

Mikel Kasa u arratis nga gjykata e Vlorës më 23 maj të vitit të shkuar. Ai u arratis gjatë momentit që trupa e togave të zeza dha vendimin. Kasaj u dënua me 3.4 vite byrg me akuzën e pengmarrjes. Por sapo u dha vendimi ai arriti të largohej në mënyrë spektakolare, citon vizionplus.

loading...