U shpall e humbur, minorenja gjendet në Berat por del kundër prindërve, ja dëshmia

Kliko per me shume info

15-vjeçarja që u denoncua e zhdukur në Fier është gjetur nga policia në Berat, por minorenia ka dalë kundër prindërve.

Policia e Fierit njofton zyrtarisht se sot në Komisariatin e Policisë Fier është paraqitur dhe ka bërë kallëzim shtetasi SH.XH, 50 vjeç, për largim nga banesa të vajzës së tij 15-vjeçare.

Kliko per me shume info

Pas marrjes së kallëzimit, policia ka nisur kërkimet ku në bashkëpunim me Policinë e Beratit vajza është gjetur dhe shoqëruar në Komisariatin e Policisë Berat.

Nga deklarimet e para, 15-vjeçarja ka thënë se ka ikur me dëshirën e saj për t’u martuar në Berat. Ajo ka rrëfyer se ishte e dashuruar dhe se i dashuri i ka premtuar martesë por prindërit nuk kanë dashur. Për këtë arsye ajo është larguar pa dijeninë e tyre nga shtëpia.

Policia pritet që ta kthejë 15-vjeçaren në Fier pranë prindërve, ndërsa është shoqëruar dhe djali me të cilin ishte larguar.

loading...