Edi Reja: Shqipërisë i duhej kjo fitore, ndryshe do kishim frikë

Kliko per me shume info

Trajneri italian Edi Reja e vleresoi maksimalisht fitoren qe Shqipëria arriti 2 me 0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e vlefshme për eleminatorët e Euro 2020.

Pas takimit Rej u shpreh i kënaqur me lojën dhe fitoren.

Kliko per me shume info

“Na duhej fitorja, luajtëm mirë, e arritëm dhe morëm rezultatin që meritonim. Në qoftë se s’do të fitonim do të kishim frikë për të ardhmen”- tha italiani.

Me këtë fitore Shqipëria shkon në 6 pikë duke u renditur në vendin e 4.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here