E FUNDIT/ Gjykata liron gazetaren Suela Musta

Kliko per me shume info

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lirojë gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të koduar ‘Krasta’.

Ka qenë kërkesa e prokurorisë që Musta të lihej në masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’, pasi nuk kishte prova të mjaftueshme dhe nuk kishte ndonjë rrezik për prishje provash, që ajo të qëndronte në qeli.

Kliko per me shume info


Edhe gjykata ka vendosur që Suela Musta të lirohet nga burgu dhe të qëndrojë në ‘arrest shtëpie’.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here