Lajmi i fundit

Temperaturat po arrijnë ‘kulmin’, ja sa gradë do të jetë sot

Sipas MeteoAlb mbetemi sërisht edhe sot në ndikimin e alternimeve të kthjellimeve dhe vranësirave të lehta gjatë paradites.

Por pas mesditës pritet  zhvillim të vranësirave në zonat Verilindore dhe Juglindore duke gjeneruar rrebeshe afat-shkrtër shiu. Ndërsa pasditja ri-kthen sërish kthjellimet në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit janë ulur me 2-3  në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 17°C deri në 36°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzimin 2 ballë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close