Lajmi i fundit

I nxorri përgjimet, Rama merr vendimin për gazetarin gjerman

Kryeministri Edi Rama nuk ndalet duke reaguar për skandalin e përgjimeve që ka plasur në median shqiptare për blerjen e votave në qarkun e Dibrës.

Duke parë përmasat e mëdha që ka marrë, kryeministri thotë se ka vendosur ta cojë në gjykatë gazetarin e të mirënjohurës gjermane Bild.

Reagimi i Ramës:

Kam vendosur ta çoj në gjykatat gjermane këtë gazetar dhe në atë vend të bekuar, ku drejtësia nuk bën lojra me sekretet hetimore e ku dinjiteti i njerëzve dhe i shteteve respektohet si vlerë e pacënueshme,le të shohim kush është me të drejtën në këtë histori drejtësie të munguar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close