Përgjimet e Bild/ Qindra qytetarë vërshojnë drejt selisë blu

Kliko per me shume info

Pas bombës së dyte që hodhi gazetari gjerman Peter Tiede, me publikimin e 16 audio-përgjimeve të tjera të cilat tregojnë aferat korruptive në shit-blerjen e votave gjatë zgjedhjeve të 2017 në Dibër, referuar situatës së rëndë politike kryesia e FRPD-së ka thirrur një mbledhje urgjente në selin blu.

Burime bëjnë me dije se në mbledhjen e Kryesisë pritet të diskutohet në lidhje me protestën e 21 qershorit dhe audio-përgjimet e Bild, ndërkohë mësohet se qindra simpatizantë dhe militant të Partisë Demokratike janë grumbulluar përballë selisë.

Kliko per me shume info

Po ashtu në mbledhje pritet të diskutohet edhe për thirrjen antiligjore, sipas PD-së, që Prokuroria po i bënë kryedemokratit Basha.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here