Lajmi i fundit

Rama e kërcënoi se do të padiste, gazetari gjerman i përgjigjet hapur e plot ironi

Ndërkohë që media në Shqipëri po gëlon nga përgjimet skandalozë për vjedhjen e votave në qarkun e Dibrës, kryeministri Edi Rama deklaroi se do të padisë në gjykatë, gazetarin e Bild që i publikoi këto përgjime.


Por pikërisht në statusin e tij, ka komentuar edhe gazetari i Bild i cili me ironi e pyet se pse u fye “madhëria”.

“Z. Kryeministër, ju doni të më padisni? Për shkak se fyeva madhërinë tuaj, apo çfarë? Përgjimet janë reale.

Apo dyshoni për materialin e prokurorëve tuaj? Në Shqipëri, ju nuk mund të më paditni: cila gjykatë punon? I kënaqur që e konfirmuat”, shkruan Peter.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close