Aktualitet

Rama autokritikë vetes: Nuk kemi rënë nga qielli…

Kryeministri Edi Rama nga Elbasani ku po zhvillon takimin elektoral në kuadër të 30 qershorit, i ka bërë një autokritikë vetes.

Rama: Ne nuk kemi rënë nga qielli. Ne kemi bërë shumë punë, por jo të gjitha punët i kemi bërë shumë mirë. Kemi bërë punë të mira, por kemi bërë edhe punë që më mirë të mos i kishim bërë fare.

Ne kemi bërë gabime, kemi edhe ne kusuret tona. Jemi njerëz si gjithë të tjerët që përpiqen të bëjnë, të ndërtojnë, ta çojnë vendin para, jo në çdo gjë kemi të drejtë. Kur kuptojmë që nuk kemi të drejtë tërhiqemi.

Por një gjë është e sigurtë që më të mirë se ne, nuk ka.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close