Lajmi i fundit

Rama refuzoi ftesën, Meta takim me Bashën në Presidencë

Nesër në Presidencë do të zhvillohet një takim midis Ilir Metës dhe kryeopozitarit Lulzim Basha. Presidenti Meta i ka dërguar Bashës një ftesë zyrtare, njësoj si edhe kryeministrit Edi Rama, për të diskutuar mbi krizën politike në vend.

Ftesa është pranuar nga Basha dhe kreu i PD-së do të jetë nesër në Presidencë në orën 12:00.

Presidenti Meta i ka dërguar një ftesë të ngjashme edhe kryeministrit Rama, por ky i fundit u përgjigj në mënyrë të prerë se nuk ka kohë për ‘lojë me letra’ sepse është i zënë me fushatën.

Kjo është ftesa e parë zyrtare që Ilir Meta u drejton kryetarëve të PS dhe PD për të gjetur një zgjidhje mbi krizën, e cila mori një tjetër dimension pas dekretit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale, citon top channel.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Nje koment

  1. Eshte turp qe talleni me popullin, por duhet ta dini se shpejt ose vone zoti do tja u jap atje ku u dhemb me shume. Cfare therret dhe cfare diskuton ky ne presidence, ky qe e ka bere ate institucion si tualet. Turp, turp qe tall menderen nje idiot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close