Ndodh e papritura në hotel, 46 persona përfundojnë në spital

Kliko per me shume info

Dyzet e gjashtë persona janë toksikuar për shkak të rrjedhës së gazit në një hotel në qytetin e Vinipeg në Kanada, kanë njoftuar autoritetet kanadeze.

“Mundemi të vërtetojmë se nuk ka viktima dhe asnjë pacient nuk ka kërkuar kurim intensiv”- thotë shërbimi rajonal shëndetësor, sipas CBS.

Kliko per me shume info

Shumica prej tyre janë lëshuar nga spitali mbrëmjen e së martës pasi u është ofruar ndihma e parë, thuhet në kumtesë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here