Sport

Tirana nuk ndalet në merkato, blen mbrojtësin e Shpresave

Kostandin Kariqi është zyrtarisht pjesë e Tiranës.

Mbrojtësi i Shpresave është prezantuar si lojtari më i ri i klubit bardheblu me të cilën ka firmosur një kontratë 2-vjeçare.


Kariqi vjen nga kampionati grek ku sezonin e fundit është aktivizuar me skuadrën e Volosit me të cilën zhvilloi 14 ndeshje.

NJOFTIMI I KLUBIT:

Kostandin Kariqi eshte perforcimi i rradhes per Tiranen. Mbrojtesi 22-vjecar ka firmosur per dy vite si bardheblu.Kariqi vjen nga kampionati grek ku sezonin e fundit eshte aktivizuar me skuadren e Volosit. Me pare ai ka qene pjese e Kombetares U-21 te Shqiperise. Nje perforcim me vlera per repartin difensiv ku Kariqi luan ne disa pozicione.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close