Lajmi i fundit

3 milionë euro ‘mall’, arrestohet 39-vjeçari shqiptar në Itali

Madre e figlio arrestati a Trastevere, avevano in casa oltre un chilogrammo di cocaina e 7.600 euro, provento dell’attivita’ di spaccio, a Roma, 27 marzo 2017. ANSA / us Carabinieri +++ ANSA PROVIDES ACCESS TO THIS HANDOUT PHOTO TO BE USED SOLELY TO ILLUSTRATE NEWS REPORTING OR COMMENTARY ON THE FACTS OR EVENTS DEPICTED IN THIS IMAGE; NO ARCHIVING; NO LICENSING +++

Një 39-vjeçar shqiptar është arrestuar nga autoritet italiane pasi gjatë kontrolleve në banesën e tij është gjetur një sasi prej 18 kg kokainë, 8 kg hashash, 4 kg marijuanë dhe 10 gramë heroinë të cilat janë gjetur të fshehura në në motorrin e frigoriferit për përdorim shtëpiak.

Sipas autoriteteve, lënda narkotike e sekuestruar në baneësën e Emiliano Kecit kap në total një vlerë tregu prej rreth 3 milionë euro. Ndërkohë kjo nuk është e gjitha jo çfarë është zbuluar nga ky operacion. Në banesë u gjetën dhe 3 armë: një pistoletë Berreta e kalibrit 6.35, një pistoletë e fabrikkmit rus e tipit Tokarev kalibër 7,62 e një  tjetër armë zjarri.

Ato çfarë e bënë të dyshonte policinë italiane ishin lëvizjet e shumta të personave të dyshimtë kanë çuar këtë të fundit në kontrollin e banesës së tij.

Shqiptari prej 2 javësh kishte marrë me qera një banesë në komunën Seriate në provincën e Bergamos

Ndërkohë kanë nisur hetimet për gjetjen e prejardhjes së lëndës narkotike dhe për zbardhjen e basghkëpunëtorëve të Kecit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close