Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Meta rrëzon Skënder Gjinushin, nuk dekreton emrimin në krye të ASH

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka rrëzuar zgjedhjen e Skender Gjinushit në postin e kreut të Akademisë së Shkencave.

Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit të Gjinushit gjatë ditës së sotme

Kundër Gjinushit ka patur edhe shumë zëra akademikësh dhe intelektualesh të cilët janë deklaruar kundër një zgjedhje të tillë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.