Aksident në Korçë-Pogradec, mjeti bujqësor përplaset me motorin

Kliko per me shume info

Një aksident me 2 të plagosur në aksin Korçë-Pogradec.

Në fshatin Podgorie, një motor është përplasur me një mjet bujqësor, ku për pasojë drejtuesi dhe pasagjeri i motorit kanë mbetur të plagosur

Kliko per me shume info

Ata janë dërguar me urgjencë në spitalin e Pogradecit, ku ndodhen në kujdesin intensiv të mjekëve.

Ndërkohë, drejtuesi i mjetit bujqësor është shoqëruar në komisariat.

Njoftimi i Policisë:

Maliq

Informacion paraprak.

Më datë 20.07.2019, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në fshatin Podgorie, shtetasi A.B, duke drejtuar një mjet motor dyshohet të jetë përplasur me një mjet bujqësor me drejtues shtetasin E.M, ku për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i motorit shtetasi A.B dhe shtetasi Xh.B, pasagjer në motor, të cilët u dërguan në Spitalin e Pogradecit, ku ndodhen nën kujdesin intensiv të mjekëve.

Shtetasi E.M, është shoqëruar në ambjentet e Komisariatit për kryerjen e veprimeve të mëtejshme proceduriale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit, si dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here