Drejtori i qarkullimit jep intervistë në rrugë, pas krahëve i ndodh aksidenti LIVE

Kliko per me shume info

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Rrugore, Mitat Tola, ka njoftuar mediat se do te jepte një intervistë për gazetarët, në rrugë, në autostradën Tiranë-Durrës, por kjo tentative per publicitet rezultoi keq pasi pas krahëve të tij, ndodhi një aksident rrugor. Aksidenti shkaktoi vetëm me dëme të vogla materiale.

Mesohet se shkak ka qene mos respektimi i distancës së sigurisë mes makinave në autostradë, dy automjetet u përplasën me njëra-tjetrën, pa asnjë person të lënduar përveç dëmeve të vogla materiale.

Kliko per me shume info

Gjatë drejtori i Policisë Rrugore i bëri apel drejtuesve të automjeteve që të tregohen të kujdesshëm ndërsa janë në timon, të respektojnë sinjalistikën rrugore, të respektojnë shpejtësinë, dhe veçanërisht edhe distancën mes automjeteve, që u bë shkak për aksidentin e sapondodhur.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here