Rama reagon për Hagën, nuk përmend Haradinajn

Kliko per me shume info

Gati 24 ore pas doreheqjes se kryeministrit te Kosoves Hamush Haradinaj, homologu i tij shqiptar Edi Rama ka reaguar ne lidhje me ftesat e gjykates se Hages ndaj ish luftetareve te Ushtrise Clirimtare te Kosoves.

Rama megjithate ne reagim nuk e permend Haradinajn si emer, dhe as aktin e doreheqjes se tij.

Kliko per me shume info

Kryeministri Rama në Twitter
Këto ftesa në radhë nga Haga për protagonistët e UÇK,janë një sfidë e re e çdonjërit prej të thirrurve, në vazhdën 20vjeçare të betejës së pasluftës, për të provuar deri në fund pafajësinë e tyre. Por janë edhe një sfidë e papërfunduar kombëtare në anën e duhur të historisë🇦🇱🦅🇽🇰

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here