Përleshje e ashpër mes shqiptarëve dhe pakistanezëve në burgun grek

Kliko per me shume info

Të burgosurit shqiptarë dhe ata pakistaneze janë përfshirë në një konflikt në burgun e Chania në Kretë, ku si pasojë tre persona kanë mbetur të plagosur.

Sipas mediave greke të plagosurit u transferuan në spitalin e qytetit, ndërsa njëri prej tyre ishte në gjendje më të rëndë, pasi kishte plagë në gjoks dhe këmbë. Dy të plagosurit e tjerë ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Kliko per me shume info

Sipas policisë greke konflikti ka ndodhur në kohën kur do të dënuarit do të hanin ushqim.

Policia po heton per shkaqet e ngjarjes.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here