Policia rrethon Astirin, deputeti i PD publikon fotot

Kliko per me shume info

Policia e shtetit ka rrethuar zonen e Astirit ne kryeqytet. Lajmi eshte bere me dije nga deputeti Klevis Balliu i cili ka publikuar edhe fotot e efektivave te policise qe jane vendosur ne zone.

STATUSI I KLEVIS BALLIUT
Siç e kam paralajmëruar Edi Rama kërkon viktima dhe sot ka sjellë FNSH dhe gjithë Policinë e Shtetit për të ndaluar heronjtë e Unazës së Re që të protestojnë, siç ja lejon Kushtetuta duke provokuar dhunën dhe bërë arrestime të paligjshme tek Unaza.

Kliko per me shume info

Gjithçka ndodh sot është faji i Edvin Kristaq Ramës.
I bëj thirrje komunitetit ndërkombëtar që ti bëjë thirrje qeverisë të tërhiqet për të parandaluar dhunën.
Unaza momentalisht është në shtet rrethim për të provokuar dhunë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here