Protesta në Astir, pritet ndërhyrja e FNSH

Kliko per me shume info

Banorët e Astritit kanë dalë sërish në protestë në mbrojtje të banesave të tyre qe parashikohet te shemben si pasoje e projektit te unazes se madhe.

Pranë tyre kanë shkuar edhe nënkryetari i LSI-sët Petrit Vasili, ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari dhe ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu.

Kliko per me shume info

Në terren kanë zbritur forca të shumta policie, ndërsa pritet edhe ndërhyrja e FNSH-së.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here