E FUNDIT/ Kërkesa për çertifikimin e mandatit, Gjykata merr vendimin për kryebashkiakun e ri

Kliko per me shume info

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat ka zyrtarizuar  mandatit e kryabshkiakut të ri të zgjedhur në procesin e 30 Qershorit në këtë qytet, Ervin Demo në radhët e artisë Socialiste.

Vendimi është dhënë ditën e sotme nga gjykatësja Adelajda Gjyzi sipas të cilës gjatë procesit që ka çuar drejt marrjes së këtij vendimi nuk janë i konstatuar shkelje, parregullsi apo kundërshtim me ligjin në lidhje me kërkesën dhe vërtetimin që paraqiti Demo për njohjen e mandatit edhe nga ky organ i drejtësisë.

Kliko per me shume info

Mësohet se kryebashkiaku i zgjedhur ka qenë vetë ai që ka dërguar kërkesën për çertefikimin e mandatit të tij nga kjo gjykatë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here