Iu shty gjyqi për herë të tretë, Saimir Tahiri mbërrin në gjykatë

Kliko per me shume info

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka mbërritur mesditën e sotme në  Gjykatën e Krimeve të Rënda, nën shoqërinë e avokatit të tij, Maksa Haxhia.

Sot do të mbahet seanca e radhës gjyqësore, pasi u shty për herë të tretë me arsyetimin se prokuroria nuk ka gjetur 3 procesverbale

Kliko per me shume info

Tahiri akuzohet për “korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “grup të strukturuar kriminal” në kuadër të dosjes ‘Habilaj’.

loading...

1 COMMENT

  1. Bravo. Pak eshte ti shtyhet gjyqi, por duhet te vuaje ne kurrizin e vet procedurat e poshtra qe ka votuar, miratuar ish-deputeti i famshem, minister, idealist si Qemal Stafa. Po te isha kryetar seance, do te kisha mbaruar pune ne seance, pune minutash.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here