Politika

Nesër Asambleja Kombëtare e PS, zbardhet agjenda

Ashtu sikundër është raportuar edhe më parë në media, ditën e nesërme në 23 korrik, kreu i Partisë Socialiste Edi Rama pritet të mbajë Asamblenë Kombëtare.

Pas hapjes së Asamblesë me fjalën e kryeministrit pritet të mbahe të mbahet një analizë e zgjeruar e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Analiza do pasohet me shqyrtimin dhe miratimin e Projekt-Vendimit për organizimin dhe zhvillimin e zgjedhjeve të përgjithshme në parti.

Në paktën e katërt do bëhet shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit për zgjedhjet e reja të përgjithshme në parti.

Dhe në pikën e pesë do bëhet shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit për kriteret përzgjedhëse për delegatët e kongresit dhe kryetarët e partisë të bashkive.

Asambleja do zhvillohet pasditen e së martën në orën 16:00.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close