Tentoi të mbysë rojen, merret vendimi për të burgosurin shqiptar në Francë

Kliko per me shume info

Një i burgosur shqiptar në Francë është dënuar me një vit burg shtesë pasi ka dhunuar mbikqyrësin e qelisë së tij.

Kristian Prenga 25-vjeç u shpreh para trupës gjykuese se ishte ofenduar nga mbikqyrësi dhe e akuzoi atë për racizëm.

Kliko per me shume info

Raportohet se shqiptari e ka goditur në fytyrë dhe më pas ka tentuar ta mbysë. Ngjarja ka ndodhur në burgun e Bordeaux-Gradignanit.

I dëmtuari ka qëndruar 10 ditë pa shkuar në punë për shkak të lëndimeve të marra.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here