Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Paralajmërimi i fortë i Ramës: Kështu si ky sot, do mbyllet çdo karburant me shkelje…

Kryeministri Edi Rama ka bërë publik një tjetër rast të kapur nga Hetimi Tatimor gjatë aksionit anti-informalitet që ka ndërmarrë qeveria.

Këtë herë është bllokuar një pikë karburanti, e cila është konstatuar me shkelje.

“Ja kështu si ky sot, do mbyllet çdo stacion karburanti që nuk tapos përfundimisht pompën manuale dhe nuk i dorëzon kupon konsumatorit”,- shkruan Rama në lidhje me biznesin e bllokuar.

Ditët e fundit në vendin tonë janë goditur disa raste ku nuk bëjnë përjashtim edhe emra të mëdhenj të botës së biznesit si kompleksi Taivani që u mbyll dhe hotel ‘Rogner’ në kryeqytet që u gjobit për shkak se janë kapur me shkelje.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.