Përmbyset makina me shqiptarë në Itali

Kliko per me shume info

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në Carditello të Italisë, ku një makinë humbi kontrollin dhe doli nga rruga duke u përmbysur. Sipas mediave italiane, me automjet udhëtonin 5 persona, të gjithë shqiptare.

Ata mbetën të plagosur, ndërsa 3 prej tyre janë në gjendje të rëndë. Të plagosurit u dërguan në spital ku po marrin trajtim mjekësor.

Kliko per me shume info

Shkaqet dhe dinamika e aksidentit janë ende të e paqarta. Automjeti humbi kontrollin dhe doli nga rruga duke përfunduar e përmbysur.

Paraprakisht dyshohet se shkak mund të ketë qenë një moment shpërqëndrimi i shoferit. Identitetet e shqiptarëve të plagosur nuk janë bërë të ditur. /tvklan

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here