Ngjarja në Teksas, Presidenti Meta ndan dhimbjen: ‘Solidaritet me kombin e madh amerikan’

Kliko per me shume info

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shprehur dëshpërimin dhe dhimbjen e tij për humbjen e jetëve të pafajshme në përplasjen e dhunshme me armë të ndodhur ditën e djeshme në Ohio, në një qendër tregtare, ku u shënuan viktima të shumta

‘Shumë i trishtuar dhe i tronditur nga humbjet e jetëve të pafajshme në ElPaso dhe Ohio. Lutjet dhe mendimet e mia për familjet e viktimave. Solidaritet me kombin e madh amerikan’ shkruan Meta në mesazhin e tij ngushëllues në twitter.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here