Politika

Ngjarja në Teksas, Presidenti Meta ndan dhimbjen: ‘Solidaritet me kombin e madh amerikan’

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shprehur dëshpërimin dhe dhimbjen e tij për humbjen e jetëve të pafajshme në përplasjen e dhunshme me armë të ndodhur ditën e djeshme në Ohio, në një qendër tregtare, ku u shënuan viktima të shumta

‘Shumë i trishtuar dhe i tronditur nga humbjet e jetëve të pafajshme në ElPaso dhe Ohio. Lutjet dhe mendimet e mia për familjet e viktimave. Solidaritet me kombin e madh amerikan’ shkruan Meta në mesazhin e tij ngushëllues në twitter.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close