Basha: Kësaj radhe zgjidhja e krizës kalon nga politikanë me pranga në duar!

Kliko per me shume info

“Kësaj radhe zgjidhja e krizës kalon nga politikanë me pranga në duar!” Kjo është deklarata e fortë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, bërë mëngjesin e së hënës në rrjetet sociale.

Basha ka publikuar një nga video-përgjimet e grabitjes së votave si dëshmi si dhe reagimin ndaj saj të kryeministri Edi Rama, reagimin për të cilën shprehet: “Ja si hajduti psiqik vodhi zgjedhjet me krimin e organizuar për të plaçkitur Shqipërinë me ta dhe me oligarkët grabitqarë! Vetëm zgjedhjet e lira dhe të ndershme me një qeveri tranzitore pa hajdutin psiqik, dhe ndëshkimi i politikanëve që vodhën zgjedhjet, do ta çlirojnë demokracinë dhe drejtësinë nga kjo bandë kriminale. Kësaj radhe zgjidhja e krizës kalon nga politikanë me pranga në duar!”

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here