Rama publikon SMS-në: Në Slloveni japin 200 €, në Shqipëri 900 €

Kliko per me shume info

SMS😁

Gepostet von Edi Rama am Montag, 5. August 2019

Kryeministri Rama ka postuar në Facebook, një mesazh të një qytetari i cili bën krahasimin se sa paguhet një foshnjë në Shqipëri dhe sa në Slloveni.

Kliko per me shume info

Rama ka publikuar çekun e dhënë për një bebe, teksa qytetari shkruan se në Slloveni japin 200 euro, ndërsa në Shqipëri 900 euro.

“Z.Kryeministër! Edhe slloven, edhe shqiptar djali me çek. Në Slloveni japin 200 euro, kurse në Shqipëri 900 euro. Kryeministri që duam”, thuhet në mesazhin e publikuar nga kreu i qeverisë

loading...

1 COMMENT

  1. Ik o palaco kryeminister, ke 4 vjet qe nuk paguan per lindjet e vazhdon ende me keto lloj brockulla. Do krahasohesh me Sllovenine, sikur nuk e di vendin qe i takon Shqiperise se prapambetur e te vjedhur nga politileshet. Pagesat e vitit 2014 jane duke u kryer prane zyrave te financave ne cdo bashki. Dil e pergenjeshtroje kete…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here