Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Azili/ Shqiptari i vë flakën kampit (VIDEO)

Nuk i del azili, i riu shqiptar i vë flakën kampit në Gjermani

I kthejnë përgjigje negative për azil, i riu shqiptar i vë flakën kampit në Gjermani."Qaty ku ka shqiptar dije se gjithmon ka me i hi flaka venit. Nuk a kan budall qaj si e ka than…"Komentet ju takojnë juve 😨

Gepostet von JOQ Albania am Montag, 5. August 2019

Fillimisht kjo video bëri xhiron e rrjetit në Shqipëri. Aty tregohet se si një shqiptar i vë flakën kampit të azilit në Bon të Gjermanisë.

Në videon e publikuar nga JOQ, thuhet se shqiptari i vuri flakën godinës për shkak se nuk i doli azili.

Tashmë lajmi po bën xhiron e rrjetit në Gjermani. Në gazetën më të madhe, BILD, ai është ndër lajmet më të lexuara dhe më të komentuara. Gazeta shkruan se në godinë jetonin 150 persona. Ata janë evakuuar, kurse shtatë prej tyre janë plagosur lehtë.

45 zjarrfikës u angazhuan për të vënë flakët nën kontroll. Në godinë kishte shqiptarë, rusë, irakianë, etj. Policia tha se dy persona të rinj, 19 dhe 24 vjeç, janë arrestuar.

Në videon e publikuar në FB shihet një person teksa filmon, kurse tjetri ndez një tufë me letra dhe i hedh mbi dyshekë, rroba dhe mobilje.

“Këtë bëjnë shqiptarët në azil, kur u refuzohet aplikimi. Aty ku ka shqiptarë, ka edhe zjarr,” thuhet në video, raporton BILD.

Policia tha se videoja është pjesë e hetimeve. Të rinjtë pritet të dalin përpara gjykatës. Ata akuzohen për zjarrvënie të rëndë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.