Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Inter dhe Fiorentina po diskutojnë shkëmbimin e lojtarëve

Interi dhe Fiorentina po diskutojnë një shkëmbim të rëndësishëm Matteo Politano-Christian Biraghi.

Politano u transferua vitin e kaluar tek Interi në formë huazimi nga Sassuolo, ndërkohë që me përfundimin e sezonit, zikaltrit ushtruan të drejtën për blerjen e kartonit të tij.

Por me uljen e Contes në pankinën e Interit, duket se 26-vjeçari nuk do të ketë rolin e protagonistit, ashtu si edhe në sezonin e kaluar.

Nga ana tjetër, ish-trajneri i Chelseas, pëlqen shumë mbrojtësin që ka dalë pikërisht nga akademia e Interit.

Një marrëveshje e tillë pritet të konkretizohet në rast se Politano jep miratimin për kalimin te Fiorentina.

Sipas akordit mes klubeve, lojtarët do të shkëmbeheshin në huazim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.