Inter dhe Fiorentina po diskutojnë shkëmbimin e lojtarëve

Kliko per me shume info

Interi dhe Fiorentina po diskutojnë një shkëmbim të rëndësishëm Matteo Politano-Christian Biraghi.

Politano u transferua vitin e kaluar tek Interi në formë huazimi nga Sassuolo, ndërkohë që me përfundimin e sezonit, zikaltrit ushtruan të drejtën për blerjen e kartonit të tij.

Kliko per me shume info

Por me uljen e Contes në pankinën e Interit, duket se 26-vjeçari nuk do të ketë rolin e protagonistit, ashtu si edhe në sezonin e kaluar.

Nga ana tjetër, ish-trajneri i Chelseas, pëlqen shumë mbrojtësin që ka dalë pikërisht nga akademia e Interit.

Një marrëveshje e tillë pritet të konkretizohet në rast se Politano jep miratimin për kalimin te Fiorentina.

Sipas akordit mes klubeve, lojtarët do të shkëmbeheshin në huazim.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here