Njihuni me arsyen pse ju fryhet barku

Kliko per me shume info

Është një gjendje mjaft frustuese kur mundoheni shumë të bëni zgjedhje për një dietë të shëndetshme, mirëpo nuk ndihmojnë me fryrjen e barkut.

Është një problem që na prekë të gjithëve, dhe ndjenja e barkut të fryrë është tejet irrituese.

Kliko per me shume info

Megjithatë janë disa këshilla që mund t’ju ndihmojnë.

Nutricionisti, Rick Hay, ka treguar tre arsyet që shkaktojnë fryrjen e barkut.

– Sheqeri i shtuar

– Konsumimi i tepruar i frutave, thjerrëzave dhe perimeve të gjelbra

– Intoleranca ndaj ushqimeve të caktuara.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here