Shendetesi

Njihuni me arsyen pse ju fryhet barku

Është një gjendje mjaft frustuese kur mundoheni shumë të bëni zgjedhje për një dietë të shëndetshme, mirëpo nuk ndihmojnë me fryrjen e barkut.

Është një problem që na prekë të gjithëve, dhe ndjenja e barkut të fryrë është tejet irrituese.

Megjithatë janë disa këshilla që mund t’ju ndihmojnë.

Nutricionisti, Rick Hay, ka treguar tre arsyet që shkaktojnë fryrjen e barkut.

– Sheqeri i shtuar

– Konsumimi i tepruar i frutave, thjerrëzave dhe perimeve të gjelbra

– Intoleranca ndaj ushqimeve të caktuara.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close