Presidenca përgjigje gjithë ironi Ballës: Kur i dhimbsen policët Taos…

Kliko per me shume info

Komunikimi mes presidentit dhe mazhorances ka rritur ne nivele te larta ironie. Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi ka reaguar për kthimin nga ana e Ilir Metës për ndryshimet në Kodin Penal si dhe për deklaratat e deputetit socialist Taulant Balla për këtë argument.

Reagimi i Presidences:

Kliko per me shume info

Që t’i dhimbsen policët Tao Taos, kjo është një shaka që përmbys së qeshuri të gjithë pushuesit në plazh, të cilët e dinë veprimtarinë e tij plot bëma kundër ligjit dhe në shërbim të të fortëve.

Presidenti i ka vlerësuar qëllimet pozitive të ligjit në parim, por i ka rikthyer ndryshimet e propozuara në Kodin Penal për t’u bërë përmirësimet e domosdoshme për zbatim efikas.

Në kushtet kur Tao Tao drejton opozitën në Parlament dhe kur Tao Taot kanë bllokuar prej dy vitesh Gjykatën Kushtetuese, është detyrë e Presidentit të shqyrtojë me rigorozitet maksimal çdo ligj, me qëllim përmirësimin e tyre si në rastin konkret.

Por halli kryesor i Tao Taove nuk është ky projektligj, por projekligji tjetër që është kthyer dhe që do publikohet nesër.

Pakica që nuk njeh rotacion, jo vetëm që nuk ia prish pushimet malore Presidentit me kërcënimet e saj të lodhura, por e frymëzon për të ngjitur maja më të larta në ditët që vijnë.

Ndërsa përsa i takon shtatorit, Presidenti është besimplotë se do ta gjejë në Majën më të lartë, atë të Korabit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here