Zjarr i madh në Gjirokastër, shkrumbohen 2 ha tokë

Kliko per me shume info

Një zjarr i përmasave të mëdha është evidentuar pak minuta më parë në Dropull të Gjirokastrës.

Mendohet që zjarri ka prekur rreth 2 ha tokë dhe janë djegur rreth 50 pisha.

Kliko per me shume info

Për shuarjen e zjarrit janë vënë në punë 3 zjarrfikëse, ndërkohë që po punohet për lokalizimin e tij dhe largimin nga zonat e banuara.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here