Një shqiptar te Juventusi?

Kliko per me shume info

Talenti me origjinë shqiptare, Nedim Bajrami, ka bërë një hap të madh në karrierë, teksa ka firmosur me gjigantët e Juventusit.

Mesfushori i lindur në Tetovë, iu është bashkuar bardhezinjve, të cilët kanë derdhur afro 2 milionë franga në arkat e klubit zviceran të Grasshopersit për shërbimet e Bajramit.

Kliko per me shume info

Gjithsesi mediat zvicerane raportojnë se lojtari që ka zgjedhur të përfaqësojë kombëtaren helvete, nuk do të stërvitet nga trajneri Sarri.

20-vjeçari do të huazohet menjëherë tek Empoli në Serinë B, ku do t’i bashkohet dy shqiptarëve të tjerë, Elhan Kastrati dhe Frederik Veseli.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here