Shoku i shkollës nxjerr dëshminë që fundos Valdrin Pjetrin: Italianët e kapën me…

Kliko per me shume info

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar deshmine e nje shoku te Valdrin Pjetrit ne lidhje me te shkuaren e kryebashkiakut te ri te zgjedhur ne Shkoder. Kjo deshmi e publikuar nga Berisha akuzon Pjetrin per perfshirje ne trafikim droge nderkohe qe prokuroria ka nisur tashme hetimet ne lidhje me deklarimin e precedenteve penale qe Pjtri ka pasur ne te shkuaren.

Postimi i plotë i ish kryeministrit Sali Berisha:

Kliko per me shume info

Ish bashkëstudenti akuzon Valdrin Pjetrin si trafikant dhe hajdut automjeti!
Ish bashkstudenti akuzon se Valdrini

Eshte arrestuar ne ora 3:00 ne Piazza Puccini ne vitin 2001.

Ai eshte kapur se bashku me Altinin si ndihmes me droge por edhe me automjet te vjedhur

Ai eshte perzene si malavit nga Italia per te mos shkelur me aty.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb

Pershendetje Doktor kam ndjekur polemiken e ketyre ditve per implikimin ne trafik droge te Valdrin Pjetrit.Une jam nji ish student qe kam jetuar ne Itali gjate viteve 2001 e 2005, Gjate kesaj kohe atje erdhen gjoja per te studiuar Valdrin Pjetri dhe djali i Viktor Dodes, Altin Doda drejtues te sektorit te energjitikes ne ate kohe ne qeveri.

Ata jane pjese e grupeve kriminale qe vjedhin dhe te perfshire ne trafikun e droges. Kete pune ata e kane bere qe kur ishin studente. Ne ate periudhe kjo bande u arrestua ne Firence dhe mori denimin, pavaresisht nderhyrjeve te politikes dhe te parave te droges qe vazhdon edhe sot me fshehe gjurmet ne itali dhe Shqiperi.

Te gjithe ne shkoder, por edhe ne tirane, edhe brenda drejtuesve te larte te partise socialiste e dine kete.

Valdrini eshte kapur dhe arrestuat ne oren 3 te mengjesit

Behet fjale per vitet 2001 -2002

Eshte kapur me mjet te vjedhur (flitet motorr i vjedhur) i shoqeruar me Altin Doden, djalin e nje iah ministrit Vitor Doda

Keta kane qene ne kete kohe studente ne Firence.

Eshte kapur me bime narkotike, droge.

Eshte proceduar nga kuestura e Firences, ne Piazza Puccini.

Flitet qe patur edhe ndalim qendrimi dhe kalimi ne itali.

Kete informacion ia kam drejtuar edhe prokurorise, por meqenese ato nuk po reagojne po jua drejtoj ju per ta bere pubike.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here