Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

U ekzekutua rrugës për në shtëpi, kush është 47-vjeçari i dënuar më parë me 6.8 vite burg

Nikola Ikonomi, i cili u vra mbrëmjen e sotme me tre plumba në Vlorë rezulton emër i njohur për blutë e Policisë.

Nikola Ikonomi është emri i fundit që është përdorur nga viktima, teksa njihej edhe si Laver Tozaj dhe më pas Xhaferr Tozaj.

47-vjecari është me precedencë të mëparshëm penal, ku në vitin 2011 Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda e kanë dënuar me 6 vjet e 8 muaj burgim për trafik droge.

” Laver Tozaj, shpallet fajtorë për kryerje të veprës penale të: “Trafikimit të narkotikëve”, kryer në bashkëpunim, ngelur në tentativë, të parashikuar nga nenet 283/a/2 dhe 22 të Kodit Penal dhe dënimin e tij me dhjetë vjet burgim;” shprehej Gjykata.

Prokuroria e Krimeve të Rënda e ka akuzuar viktimwn për trafikimin e 1146 kilogramëve kanabis në drejtim të Greqisë, ngjarje e ndodhur në vitit 2005.

Policia po punon në disa pista për zbardhjen e ngjarjes dhe nuk përjashtohet pista e larjes së hesapeve për pazare droge.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.