Kosova - Rajoni

Ç’po ndodh në Kosovë? Policia bastis 10 lokale

Policia e Kosovës është duke zhvilluar një operacion në Ferizaj kundër lokaleve të lojërave të fatit që funksionojnë ilegalisht.

Policia e Ferizajit njofton se momentalisht janë bastisur 10 lokale dhe se kanë siguruar prova, por aksioni nuk ka përfunduar ende.

Në Kosovë kohëve të fundit janë shtuar veprimtaritë e jashtëligjshme me lojëra të fatit.

Kjo pasi Kuvendi i Kosovës ka ndaluar me ligj funksionimin e tyre duke shfuqizuar Ligjin për Lojërat e Fatit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close