FIER/ Digjen dhjetra rrënjë ullinj dhe 2 banesa

Kliko per me shume info

Zjarri i rënë në fashatin Vreshtaz në Fier duket se ka marrë përmasa të mëdha dhe është i pa mundur lokalizimi i tij.

Mësohet nga burimet paraprake se deri më tani janë djegur 2 shtëpi të pabanuara dhe dhjetra rrënjë ullinj, duke shkaktuar kështu një dëme të konsiderueshme.

Kliko per me shume info

Zjarri po mundohet të lokalizohet sepse janë duke u rrezikuar banesat.

Ndërkaq bëhet me dije se në krye të kësaj pune janë vënë forcat zjarrfikëse të Patosit, të udhëhequr nga shefi i forcave zjarrfikëse, Alket Halimi.

Terreni i thyer dhe paksa i vështirë bënë që dhe nderhyrja të jetë e pamundur.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here