Fruti që jua ndalon të plakeni

Kliko per me shume info

Meshkujt dhe femrat nuk kanë të njëjtat zakone për sa i përket zgjedhjeve në ushqimet e përditshme.

Ndërsa gratë këshillohen për t’u ushqyer me më shumë kalcium dhe hekur, meshkujt duhet më shpesh të konsumojë ushqime të pasura me proteina dhe kalori.

Kliko per me shume info

Sidoqoftë, vera është koha e përkryer për të ndryshuar zakonet e këqija dhe të vendosni një dietë të shëndetshme.

Meshkujt rekomandohen të hanë më shumë boronica, pasi ato janë të pasura me vitamina A, B dhe C, si dhe antioksidues që mbrojnë shëndetin mendor dhe trurin nga dëmtimi.

Boronicat e errëta janë veçanërisht të dobishme për zemrën dhe metabolizmin te meshkujt, pasi ato ngadalësojnë plakjen tek ta.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here