Meta mesazh të fortë opozitës: S’vini në pushtet pa hyrë në zgjedhje

Kliko per me shume info

Presidenti Ilir Meta ka adresuar nje mesazh te forte per opoziten te ciles i kerkon te futet ne zgjedhje.

Meszhi i Metes:
Zgjedhjet janë e vetmja zgjidhje. Vetëm duke qëndruar në anën e ligjshmërisë dhe pjesëmarrjes në institucione, opozita mund të ndihmojë vendin, demokracinë, drejtësinë, por edhe vetveten. Nëse opozita në Serbi do të priste që Millosheviçi të dënonte Millosheviçin, apo të garantonte zgjedhje të lira e të ndershme, padyshim që edhe sot e kësaj dite ai mund të ishte në pushtet po të mos i pushonte zemra.

Kliko per me shume info

Por opozita mori vendimin më të drejtë duke u bashkuar, duke u përballur me të dhe duke e mundur. Më pas i vuri prangat dhe e përcolli për në gjykatën e Hagës. Ndaj zgjedhjet janë e vetmja zgjidhje për demokraci dhe drejtësi.
Çdo gjë tjetër është justifikim, alibi dhe bashkëfajësi!
18 tetori po afron!

loading...

1 COMMENT

  1. ky Mic Sokoli e Avni Rustemi nr-2 i shqiperise kujton se flet midis rreshtave.eshte tamam bari me dheise vetem ato rriten ne skarkar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here