Policia kërkon vrasësin e trafikantit në Selenicë, i kërkuari i qëllon me armë

Kliko per me shume info

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Selenicë në bashkëpunim me forcat e tjera të Policisë së Vlorës dhe ato të FNSh-së, në vijim të kontrolleve dhe krehjes së zonës duke përdorur dhe qenin e gjurmës në lidhje me ngjarjen e Selenicës, kapi në flagrancë shtetasin S. R., 27 vjeç, banues në fshatin Vajzë të Selenicës.

27-vjeçari u kap në kushtet e flagrancës afër malit të Beunit, të fshatit Matogjin i cili mbante me vete një armë zjarri automatik me municion luftarak.

Kliko per me shume info

Gjithashtu, nga hetimet e kryera ka rezultuar se ky shtetas ka qenë i dënuar më parë për vjedhje me armë në shtetin grek.

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tij për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municioneve”.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here