Kapet pa kupon, tatimet mbyllin Havanën në Dhërmi, Rama: Keqardhje

Kliko per me shume info

Aksioni kunder informalitetit ka bllokuar lokalin Havana ne Dhermi pasi eshte gjetur duke mos leshuar kuponin tatimor. Lajmin e ka publikuar vete kryeministri i cili shpreh keqardhjen qe ky sujekt nuk ka respektuar ligjin.

Mesazhi i Rames: Keqardhje vërtetë për Havanën e famshme të pushimeve joniane😢

Kliko per me shume info

Hajde merre vesh, si ka mundësi(!), që të bësh një investim të tillë dhe të mos respektosh ligjin, duke mos lëshuar kuponin dhe duke e paguar shkeljen si frëngu pulën🤭
Por mesa duket sa më i madh biznesi, aq më e madhe vështirësia për ta futur në kokë mesazhin #STOPINFORMALITETIT✋

ASKUSH s’është mbi LIGJIN dhe ÇDOKUSH do GODITET me #ZeroTolerancë 🤜nëse mban për vete, pjesën e xhiros që i takon konsumatorit dhe shtetit👊

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here