Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

I merr Vjosa, humb jetën gruaja, një tjetër rëndë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tepelenë. Një grua ka humbur jetën dhe një tjetër është dërguar me urgjencë në spitalin e Gjirokastrës. Të dyja gratë, banuese në Këlcyrë, po përpiqeshin të kalonin lumin, por i rrëmbeu rrjedha e lumit Vjosë.

Sipas policisë, ngjarja e rëndë ka ndodhur pranë fshatit Dragot.

Njoftimi i policisë:
Në lumin Vjosë, pranë fshatit Dragot, bashkia Tepelenë, shtetaset E.B. dhe S.Sh. të dyja banuese në Këlcyrë, duke kaluar lumin, i ka rrëmbyer rrjedha e ujit.

Për pasojë shtetasja E.B. ka ndërruar jetë ndërsa shtetasja S.Sh. është transportuar për në spitalin Rajonal Gjirokastër.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.