Tornado godet Luksemburgun, 19 të plagosur

Kliko per me shume info

Të paktën 19 persona janë plagosur si pasojë e një tornado që goditi Luksemburgun.

Tornadot me shpejtësi deri në 128 km/h shkatërruan çatitë e banesave, makinat dhe rrëzuan pemët.

Kliko per me shume info

Kryeministri i Luksemburgut bëri me dije se është ngritur një grup emergjence për këtë fatkeqësi dhe qeveria do t’u vijë në ndihmë banorëve të prekur nga shkatërrimi.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here