Festa e Kurban Bajramit, Edi Rama uron besimtarët përmes disa fotove (FOTO)

Kliko per me shume info

Gepostet von Edi Rama am Sonntag, 11. August 2019

 

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama ka uruar besimatarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit përmes një postimi në rrjetet sociale.

Në urimin e tij, Rama ka bashkangjitur disa foto të Xhamisë së Pazarit në Gjirokastër, e cila sipas tij është rikonstrukturuar duke e nxjerrë në dritë gudinën e kultit.

Postimi i plotë:

Dhe me këto pamje të punës së bukur për nxjerrjen në dritë të Xhamisë së Pazarit në Gjirokastër, GËZUAR KURBAN BAJRAMIN

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here