Gjermania redukton numrin e pranimeve të refugjatëve shqiptar, zbulohet destinacioni i ri

Kliko per me shume info

Masat e marra nga Gjermania për të reduktuar numrin e pranimit të refugjatëve shqiptarë po i shtyn këta të fundit të zgjedhin për destinacion emigrimi Francën.

Duke marrë shkas nga incidenti i disa ditëve më parë, ku dy shqiptarë (19 dhe 24 vjeç) i vunë flakën një kampi refugjatësh në Bon të Gjermanisë, shteti ka vendosur të pranojë më pak shqiptarë që duan të punësohen dhe të jetojnë në këtë vend.

Kliko per me shume info

Sipas stastikave, 29 nga 2900 aplikues kanë përfituar azil në Gjermani, ndërsa 1345 kanë pranuar programin e integrimit duke u rikthyer vullnetarisht si dhe duke përfituar 3 mijë €.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here