Juventusi nuk ngopet në merkato, kërkon ‘xhevahirin’ nga Anglia

Kliko per me shume info

Juventus po ndërton skuadrën e sezonit të ardhshëm.

Shumica e skuadrës është e konstruktuar dhe kanë mbetur edhe disa përforcime për ta kompletuar 11-shen e dëshiruar nga Maurizio Sarri.

Kliko per me shume info

Siç raportojnë mediat italiane në Torino pritet të mbërrijë mesfushori i Tottenhamit, Christian Eriksen.

Danezi po heziton që të vazhdojë kontratën me Spurs, kurse drejtues të “Zonjës së Vjetër” pritet ta finalizojnë këtë operacion gjatë merkatos së janarit, raporton ‘Dailymail’.

Lojtari thuhet se do t’i diskutojë kushtet personale me Juventusin, gjithmonë nëse nuk rinovon kontratën me klubin britanik.

Deri tani, Juventus ka transferuar me parametra zero tre super mesfushorë, Emre Can, Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here