Pas Shqipërisë, tërmeti i fortë shkund dhe Kosovën

Kliko per me shume info

Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës.

Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës Rihterit, ndërsa Dragashi me 3.9 ballë.

Kliko per me shume info

Ndërkohë tërmeti në Shqipëri ishte 4.4 ballë të shkallës Rihterit  me epiqendër në veri të vendit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here