Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Aksi Fushë Krujë-Thumanë bllokon veriun, radhë kilometrike makinash

Fluksi i madh i pushuesve, vecanerisht i atyre që kanë hyrë nga Kosova, kanë shkaktuar trafik të rënduar në aksin rrugor Fushë Krujë – Thumanë.

Në këtë aks, vargu i automjeteve shkon në rreth 1 kilometër, dhe kjo situate per fat te keq po vazhdon prej disa ditesh. Trafiku i rënduar është në të dy korsitë.

Për të lehtësuar qarkullimin, janë të pranishëm edhe punonjës të policisë rrugore.

Leave A Reply

Your email address will not be published.